Cihuatán Solera 8 Gran Reserva 40% 0,7L

31,39€

s dph

34,79€

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 55,00 €

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Licorea Cihuatan

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Salvador

Katalógové číslo: 65629

POŠKODENÁ KRABIČKA !!!

Rumy Cihuatán sú inšpirované rovnomenným údolím v El Salvadore.

V údolí Cihuatán kedysi stálo rovnomenné mesto.

Bolo postavené mayským kmeňom, pôvodnými obyvateľmi, ktorí tu žili medzi rokmi 900 a 1 200 n. L. Mayovia boli prosperujúcou spoločnosťou, matematici, astronómovia a obchodníci.

V ich túžbe po poznaní a inováciách nachádzajú rumy Cihuatán svoju inšpiráciu.

Slovo "Cihuatán" znamená v jazyku pipile, ktorý je príbuzný aztéčtině, "zem so spiacou ženou". Legenda hovorí, že pred mnohými storočiami prišla do údolia Cihuatán bohyňa, ktorá tamojšu pôdu obdarila hojnosťou a úrodnosťou.

Z jej vôle údolie rozkvitlo do podoby úrodných polí s cukrovou trstinou a tou najčistejšou vodou. A práve tie dnes tvoria dve kľúčové ingrediencie rumov Cihuatán.

El Salvador je jedna z najmenších krajín sveta, ktorá nemá ako jediná z krajín Strednej Ameriky prístup ku Karibskému moru.

Celoročne tu panuje napospol teplé, tropické počasie, ktoré si možno vychutnať na nádherných plážach s tmavým pieskom a vodou Tichého oceánu. Rumy Cihuatán sú ručne vyrábané v rovnomennom údolí v El Salvadore, v liehovare, ktorý bol založený v roku 2004 a je jediným liehovarom v krajine. Je poháňaný obnoviteľnou energiou, ktorú čerpá z vylisovaných zvyškov cukrovej trstiny. Na každý krok výrobného procesu, od sadeníc cukrovej trstiny cez fermentáciu a destiláciu trstinového sirupu a melasy až po fľaškovanie, sa starostlivo dohliada.

Miestna master blender, Gabriela Ayala, vymýšľa čarovné a jedinečné rumy inšpirované mayským odkazom a zo sudov, v ktorých jej výtvory odpočívajú, nespustí zrak.

Rum zreje až 8 rokov v sudoch typu ex-bourbon solera systémoom a vyberá ich hlavná master blender Gabriela Ayala.

Bohaté karamelové a espresso arómy sa miešajú s kvetinovou vôňou. Chuť má jasnú karamelovú sladkosť zmiešanú s medom, kešu orieškami, sladkým korením a nádychom dymu. V závere sa nachádza prekvapivá svieža mäta, ktorá sa mieša s pretrvávajúcou sladkosťou.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke

Campari Bitter 25% 0,7l

Skladom

Campari Bitter 25% 0,7l

16,99€

12,48€

Campari Bitter 25% 1l

Skladom

Campari Bitter 25% 1l

17,00€

15,98€

Aperol 11% 0,7l

Skladom

Aperol 11% 0,7l

12,76€

10,78€