Dictador 2 Masters Hardy 42,1% 0,7L

630,00€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 42.10 %

Výrobca: Destileria Colombiana

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Kolumbia

Katalógové číslo: 66290

Dictador je exkluzívny kolumbijský rum s históriou siahajúcou až do 19. storočia. Základom je jeho dôsledná výroba a recept, ktorý prísne stráži rodina Parra – tretia generácia Dictador Master Blenders. Koncom 18. storočia bol daňový úradník Severo Arango y Ferro vyslaný do prístavného mesta Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešná Kolumbia) – do jednej z prvých oblastí v Južnej Amerike, v ktorých sa začala pestovať cukrová trstina. Mal zlepšiť výber daní pre španielsku korunu v španielskych kolóniách v Amerike. Jeho nekompromisná a mocná povaha mu tak zaručila ,,meno“ Dictador. A potom prišiel moment, keď sa zamiloval na prvý pohľad (a chuť) – keď objavil rum. Jeho oddanosť a náklonnosť k tropickému elixíru ho priviedla k tomu, že sa stal kľúčovým obchodníkom s exotickými destilátmi z cukrovej trstiny, ktoré v tej dobe boli považované za regionálne platidlo.

Počiatok rumu Dictador je ponorený do bohatej histórie Kolumbie, ktorá sa datuje od roku 1913, kedy bola založená spoločnosť Destileria Colombiana – takmer 180 rokov od prvej zmienky o Dictadorovi ju založil jeden z jeho potomkov. Rodina Parra – Master Blenders rumu Dictador – už tri generácie pretvára svoje rodinné tradície na majstrovské umenie.

V roku 2009 zažil Dictador ,,znovuzrodenie" – pre značku nastal zlomový bod, keď medzinárodní investori pomohli rumu Dictador stať sa jedným z najobľúbenejších a najoceňovanejších kolumbijských rumov na svete. Rumy Hernana Parru boli mnohokrát ocenené na medzinárodných súťažiach vrátane zlatých medailí na World Spirit Awards, San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.

 

,,Dictador 2 Masters"

Už viac ako 40 rokov Dictador starostlivo zdokonaľoval umenie výroby rumu podľa rodinných receptov a techník. Teraz je čas, aby tento rum staršej generácie našiel cestu do dielní niektorých z najvýznamnejších umelcov duchovných svetov – umelcov, ktorí odborne vyrábajú rôzne kategórie alkoholu najkrajším spôsobom, ktorý si možno predstaviť.

 

Každý z týchto umelcov bol starostlivo vybraný tak, aby reprezentoval svoju vlastnú kategóriu alkoholu, založenú na remeselnej výrobe, ktorá je neporovnateľná, výnimočná a bezkonkurenčná. Každý pozvaný umelec dostal vo svojej doméne špeciálne vybrané sudy rumu Dictador a mal pokračovať v jedinečnom procese zrenia v inej pivnici, na inom kontinente a podľa odbornosti majstra pivnice.

Dictador 2 Masters Hardy

Dictador 2 Masters Hardy je single vintage cask rum z rokov 1975 a 1977, ktorý zrel v sudoch American Oak a potom bol odoslaný do spoločnosti Hardy v oblasti Cognac, kde ho starostlivo premiešal Master Blender Bouilly, ktorý naň použil svoj dubový sud Limousin z roku 1969. Tento rum strávil 13 mesiacov v sude po koňaku a kvôli svojmu chuťovému profilu sa nazýval Printemps, čo vo francúzštine znamená jar. V jeho vôni cítiť zlatý sirup, náznaky novej kože a včelieho peľu. Zaujímavé je prepojenie levandule, nasekaných mandlí a medu, zľahka poprášené mliečnou čokoládou. V chuti dominuje materská kašička, biele kvety, levanduľa a čerstvý ananás zaliaty koňakom. Elegantne popri nich vyniká ľahké vanilkové creme brûlée s opečenými mandľami. V závere zaujme anglický krém s marakujou.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke