Drumshanbo Single Pot Still Pinot Noir Cask 43% 0,7L

65,95€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 43.00 %

Výrobca: The Shed Distillery

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Írsko

Katalógové číslo: 4750

Trikrát destilovaná v Shed Distillery P. J. Rigney Drumshanbo – jednodávková (single batch) whisky, ktorá zostala verná tradíciám výroby írskej whisky. Zrela v sudoch Pinot Noir, v ktorých predtým dozrievalo lahodné víno Pinot Noir z regiónu Burgundsko vo Francúzsku.

Pri výrobe je destilovaná so sladovým írskym jačmeňom, nesladovým írskym jačmeňom a írskym ovsom ,,barra“. Nesladový jačmeň dodáva hodvábny pocit v ústach. V kombinácii s ovsom ,,barra“ vzniká v závere zaujímavá krémovosť a korenistosť, ktorá túto írsku whisky skutočne odlišuje. Táto pravá írska whisky typu „Single Pot Still“ je výnimočne hladká krémová a korenistá – skutočný pôžitok pre zmysly.

Má krásnu čistú jantárovú farbu. Vo vôni sa najprv objavujú bohaté tóny vanilky a karamelu, ktoré následne ustupujú jemnému nádychu letných jabĺk a kandizovaného ovocia. V chuti sa rozvíja vyzretá chuť praženého karamelu s nádychom francúzskeho duba a jemnými náznakmi suchého banánu – dokonale vyvážená s výrazným podtónom dekadentného Pinot Noir. Záver je príjemne dlhotrvajúci a hrejivý – plná krémová dochuť oplývajúca ovocnými tónmi so závanom vanilky.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke