Suntory World Whisky Ao 43% 0,7L

155,55€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 43.00 %

Výrobca: Suntory Spirits Limited

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Japonsko

Katalógové číslo: 12380

V roku 1923 predstavil Shinjiro Torii whisky naplnenú podstatou japonskej prírody a remeselníci ju vyrábali ručne a trpezlivým procesom vylepšovania prírodnej práce. Sníval o vytvorení jemnej, rafinovanej, ale zložitej whisky, ktorá by vyhovovala jemnému vkusu Japoncov a vylepšila ich kulinársky zážitok. Aj keď bola pôvodne inšpirovaná tradičnou škótskou whisky, Torii predstavoval japonský prístup výberom terénu a podnebia úplne odlišných od škótskych. Za rodisko japonskej whisky si Torii vybral oblasť Yamazaki na okraji Kjóta. Zrodená z japonského spôsobu, ktorý hovorí s dušou a prebúdza naše zmysly a vracia nás tam, kde to všetko začalo. Suntory Whisky stelesňuje harmóniu, ktorá existuje medzi japonskou prírodou a Japoncami. Suntory Whisky je spojenie jemných síl samotnej japonskej prírody v kombinácii s vášňou a precíznosťou najlepších japonských remeselníkov. S rozmachom japonskej whisky, ktorý spôsoboval vyčerpanie zásob starých sudov, bola spoločnosť Suntory nútená urobiť významné zmeny vo svojej produktovej rade. Fanúšikovia boli skeptickí, keď vyšli prvé prémiové vydania NAS (Non Age-Statement), ale táto obava bola rýchlo prekazená, hneď ako si dali prvý dúšok.

 

Suntory World Whisky AO 43% 0,7L

Beam Suntory vlastní liehovary zo všetkých piatich regiónov, čo inšpiruje spoločnosť, aby využila svoje zdroje na vývoj whisky pre novú éru. Starostlivý proces výberu komponentných whisky z celého sveta priniesol v roku 2019 prémiovú zmes. Suntory World Whisky Ao, ktorá sa vyrába vo vlastnej réžii, predstavuje každú z piatich najlepších svetových whisky.

 

Škótska

Liehovar Ardmore - Dymová whisky Highland je osviežujúca a odlišná od odrôd Islay, založených v roku 1898.

Liehovar Glen Garioch - Patrí medzi najstaršie liehovary na Highland, kde nájdete slad s ostrým medom a vresovými korenistými tónmi.

 

Írska

Cooley Distillery - Nový liehovar založený v roku 1989, Cooley, používa rovnaké výrobné metódy ako Scotch a je známy ako Danny Boy.

 

Americká

Liehovar Jim Beam Claremont - Tento liehovar, založený v roku 1795 a prevádzkovaný rodinou Beamovcov po celé generácie, vyrába svetový bourbon č. 1 s použitím vody prirodzene filtrovanej cez vápencovú policu a rovnakých kvasníc od čias prohibície.

 

Kanadská

Liehovar Alberta - Založený v roku 1946, vysokokvalitná, lokálne pestovaná raž a osviežujúca ľadovcová voda ponúkajú jemnú chuť.

 

Japonská

Liehovar Yamazaki - Prvá a najstaršia pálenica whisky v Japonsku s jemným, no hlbokým profilom, ktorý vytvára hmlisté podnebie Yamazaki.

Liehovar Hakushu - Jedinečný japonský horský lesný liehovar s osviežujúcim bylinkovým chuťovým profilom z vody v jeho prirodzenom prostredí.

 

Zmes Ao vo svojom základe stelesňuje harmóniu a zároveň odhaľuje a vrství whisky každej krajiny, čím vzniká nový spôsob miešania. Vychutnajte si tento unikát vyrobený z piatich hlavných svetových whisky, z ktorých každá má svoju jedinečnú históriu, klímu, suroviny a remeslo. Päť osobností ,jedna fľaša, plná rozmanitosti. Ao oplýva ovocnými tónmi a jemným, sladkým pocitom v ústach. V Suntory namiešali tento komplexný chuťový profil z rôznych klimatických podmienok a kultúr, aby poskytli rôzne zážitky rôznym prostrediam a rôznym ľuďom. Objavte nové chute a preskúmajte svet s každou kvapkou tejto jedinečnej whisky.

 

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke