Frapin XO Cigar Blend 40% 0,7L

107,25€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 99,00 €

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Frapin Cognac

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Francúzsko

Región pôvodu: Cognac Grande Champagne

Katalógové číslo: 6450

Koňak, ktorý sľubuje nezabudnuteľné okamihy, pretože sa skvelo kombinuje s cigarami. Podáva sa pri izbovej teplote a je vynikajúci s honduraskými cigarami a ich charakteristickými vôňami medu, korenia a sušeného ovocia (región Santa Rosa na severozápade a Danley na juhu). Vzdáva hold famóznym jemným „rancio“ tónom (výrazná vôňa starých koňakov objavujúca sa vo veku 15 až 20 rokov) vyznačujúcich sa chuťou vlašských orechov, lieskových orieškov a sušeného ovocia v kombinácii so sušenými kvetmi.

Tento poklad ťažil z prastarého ,,know-how“, čo vytvára komplexné arómy, koncentrovaný buket a dlhý záver. Koňak zrel vo vlhkých pivniciach v dubových sudoch typu ,,Limousin“ , ktoré dodávajú vanilkové tóny. Po 20 rokoch starnutia táto ,,eau-de-vie“ uvoľňuje tóny starého portského vína zmiešaného s vôňou dreva a cigár.

Má krásnu mahagónovú farbu s medenými odleskami. Vôňa odhaľuje jemnosť vanilky, sušeného ovocia, vlašských a lieskových orieškov – vďaka predĺženému zreniu v nových dubových sudoch. Veľmi jemné, komplexné, vyvážené arómy starého portského zmiešané s vôňou drevených cigarových krabičiek. V chuti prevláda rovnováha, zaoblenosť a bohatosť. Je v nej odhalený diskrétny dotyk vanilky a tanín v dreve s pretrvávajúcimi tónmi korenia, sušeného ovocia a ,,rancio“.

Ocenenia:

2023 Cognac Master – zlatá medaila Spojeného kráľovstva

2023 ISW DE

2022 Ultimate Spirits Challenge – UK

2020 Cognac Master Asia

2020 World Cognac Awards – zlatá medaila Spojeného kráľovstva

2018 World Cognac Awards UK – Best XO

2018 ISW DE – Zlatá medaila

2018 The Cognac Masters – majster Spojeného kráľovstva

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke