Hennessy XO + Pečať 40% 0,7L

225,25€

s dph

Na objednávku

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Jas Hennessy & Co.

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Francúzsko

Región pôvodu: Cognac

Katalógové číslo: 71230

V roku 1870 Maurice Hennessy vytvoril Hennessy XO pre okruh svojich priateľov a predstavil nový štýl koňaku. Hennessy XO je symbolická ikona Hennessy Maison. Jeden z prvých koňakov klasifikovaných ako XO alebo „extra starý“ – kvôli predĺženému procesu starnutia.

Hneď v roku svojho vzniku sa začal dodávať milovníkom koňaku do Írska. V roku 1872 sa dostal do povedomia kľúčových čínskych zákazníkov v Šanghaji – z Hennessy Maison si objednali šesťdesiat fliaš. A v priebehu rokov objednávky z Číny neustále rástli.

V roku 1947, na žiadosť Maurice Hennessy, navrhol Gérald de Geoffre tomuto koňaku prvú karafu. Tá je známa dodnes. Mladý markíz mu chcel dodať auru, akej je hodné eau-de-vie kombinujúce jemné krivky s mohutnou siluetou. Vyjadril poctu strapcom hrozna (v tvare pyramídy), z ktorých sa zrodila eau-de-vie. A tak vznikol ikonický dizajn fľaše.

Hennessy XO je hlboký a silný koňak zrejúci v mladých sudoch. Vyznačuje sa silou a energiou. Ale aj schopnosťou dosiahnuť v priebehu času nádhernú guľatosť.

Jeho chuť oplýva tónmi kandizovaného ovocia a výraznou korenitosťou so štipkou čokolády. Fascinujúci pocit intenzívneho stúpajúceho tepla pomaly odhaľuje komplexnú chuť eaux-de-vie trpezlivo zrejúcich v dubových sudoch. Vlna tepla rastie, stúpa a potom sa zlomí. Je cítiť robustnú prítomnosť, plnú a zmyselnú. Postupne sa rozvíja zaoblená chuť bohatej tmavej čokolády. Nasleduje prudký príliv a odliv dubových tónov prepletených vanilkou. Nestále dubové tóny zanechávajú dlhý, priam nekonečný, záver.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke