Hennessy XXO 40% 1,0L

600,40€

s dph

Na objednávku

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Jas Hennessy & Co.

Objem: 1l

Krajina pôvodu: Francúzsko

Región pôvodu: Cognac

Katalógové číslo: 4550

Prvýkrát bol tento koňak vytvorený v roku 1870 spolu s Hennessy XO, keď ,,Master Blender“ Emile Fillioux odložil eaux-de-vie s veľkým potenciálom. Výsledkom bol taký významný objav, že bol v roku 1871 uvedený na trh po celom svete. Vďaka ,,savoir-faire“, ktorý zdedila jeho rodina, sa Yann Fillioux (7. generácia ,,Master Blendera“) v roku 2018 rozhodol znovu vytvoriť Hennessy XXO.

Je to koňak, ktorý otvára novú éru vo svete vínnych destilátov – dualitu premosťujúcu hrany. Silná štruktúra sa stretáva so vzdušnou jemnosťou. Jeho vizionárska chuť spája opačné sily do jednej kompozície.

Farba je výrazná a svetlá, s teplými odtieňmi jantáru. Bohatá a intenzívna vôňa rozvíja komplexný aromatický charakter – od rastlinného až po korenistý. Horký pomaranč, čerstvo nastrúhaný muškátový oriešok, sladké drievko, sušený list mäty piepornej a jemné korenie. Taká vôňa je charakteristickým znakom vizionára. Pre chuť sú príznačné jemné tóny stelesnené v silnej štruktúre. Dlhý záver, typický pre vzácne koňaky, je zvýraznený nádhernou nuansou korenistej komplexnosti.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke