Larsen Invincible Jade (Keramika) 40% 0,7L

211,35€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 99,00 €

Obsah alkoholu: 40.00 %

Výrobca: Larsen S.A.S.

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Francúzsko

Región pôvodu: Cognac Fine Champagne

Katalógové číslo: 13030

V roku 1919, vo veku 24 rokov, mladý Jens Reidar Larsen opustil Nórsko. Odvážne vyplával zo svojej domoviny pripravený hľadať dobrodružstvo. Túžil objavovať svet. Dlhá zastávka v Bordeaux mu však navždy zmenila život. Už v roku 1926 založil svoj vlastný Cognac House.

Začal tak, že veľmi starostlivo vyberal ,,eaux-de-vies“, aby do svojich zmesí priniesol elegantný, čistý a ovocný ráz, ktorý je dodnes jeho podpisom. Vytvoril svoj jedinečný štýl koňaku, ktorého neoddeliteľnou súčasťou je veľmi špeciálny postup destilácie. Po vinifikácii (premene hrozna na víno) prebieha dvojitá destilácia vína bez kalov, aby sa zachovali pôvodné ovocné arómy hrozna a aby sa vyrobili vynikajúce koňaky – elegantné a jemné. Osobitná pozornosť je venovaná „coeur de la bonne chauffe“ – kľúčovému momentu ,,v živote koňaku“ – momentu, keď ,,Master Blender“ ochutnáva ,,eaux-de-vies“, aby z nich vybral len to najlepšie – nepatrný podiel, ktorý sa naplní do dubových sudov. Larsenove sudy sú vyrobené z tvrdého jemnozrnného dubu (,,sessile oak“) pochádzajúceho z francúzskeho lesa Tronçais. Tieto prastaré stromy majú nízky obsah trieslovín. Zľahka opečený sud zaisťuje, že sudy zodpovedajú presnej vízii, ktorú si pre svoje koňaky stanovil Jens Reidar Larsen. Najzásadnejším krokom celého procesu je zrenie – vzácna premena, ktorá sa odohráva v sudovej pivnici. ,,Eau-de-vie“ dozrieva a vzniká skvelý koňak.

Skvelý ,,Master Blender“ by mal mať citlivosť profesionálneho hudobníka – mal by mať schopnosť vyživovať a vyvažovať stovky ,,eaux-de-vies“ – ako dirigent riadiaci orchester. ,,Master Blender“ koňakov Larsen – Robert Andrieux – má viac ako 25-ročné skúsenosti s kombinovaním tých správnych tónov na dosiahnutie dokonalej harmónie – umelec a remeselník v jednom. V chladnom prítmí koňakových pivníc prechádza od jedného sudu k druhému hľadajúc v nich ovocnosť, čistotu a eleganciu – presne tak ako na začiatku Jens Reidar Larsen. Je strážcom Larsenovho dedičstva a garantom jedinečnej identity Larsen Cognac House.

Larsen Invincible

Od roku 1926 ju nazývajú ,,Invincible“ (,,Neporaziteľný“). ,,Viking Ship“ (vikingská loď) je symbolom mladého dobrodruha (Jens Reidar Larsen) a jeho cesty. Od svojho uvedenia na trh v roku 1952 sa hneď stala ikonou koňaku a zároveň ikonickým dekantérom vo svete koňaku, čo oslovuje jeho milovníkov, nech už vypláva kamkoľvek. Jeho dedičstvo dodnes žije po celom svete, a to vo viac ako 300 variáciách a limitovaných edíciách ,,Viking Ship“.

Ide o špeciálnu zmes elegantných ,,eaux-de-vie“ z dvoch prvých oblastí koňaku – z oblasti Grande Champagne a Petite Champagne. Koňak má krásnu jantárovú farbu. Ovocná a kvetinová vôňa sprevádzaná exotikou – marakuja, liči, vanilka, orgovánové tóny. V chuti ide o nezabudnuteľný elegantný pôžitok s veľmi hladkým dlhým záverom.

Vychutnajte si Larsen Invincible v dekantéri z pravého porcelánu. Ponúkame Vám ho v rôznych prevedeniach.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke