Dictador 1976 Generations en Lalique 43% 0,7L

17 900,00€

s dph

Na objednávku

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 69,00 €

Obsah alkoholu: 43.00 %

Výrobca: Destileria Colombiana

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Kolumbia

Katalógové číslo: 64950

Dictador je exkluzívny kolumbijský rum s históriou siahajúcou až do 19. storočia. Základom je jeho dôsledná výroba a recept, ktorý prísne stráži rodina Parra – tretia generácia Dictador Master Blenders. Koncom 18. storočia bol daňový úradník Severo Arango y Ferro vyslaný do prístavného mesta Cartagena de Indias v Nueva Granada (dnešná Kolumbia) – do jednej z prvých oblastí v Južnej Amerike, v ktorých sa začala pestovať cukrová trstina. Mal zlepšiť výber daní pre španielsku korunu v španielskych kolóniách v Amerike. Jeho nekompromisná a mocná povaha mu tak zaručila ,,meno“ Dictador. A potom prišiel moment, keď sa zamiloval na prvý pohľad (a chuť) – keď objavil rum. Jeho oddanosť a náklonnosť k tropickému elixíru ho priviedla k tomu, že sa stal kľúčovým obchodníkom s exotickými destilátmi z cukrovej trstiny, ktoré v tej dobe boli považované za regionálne platidlo.

Počiatok rumu Dictador je ponorený do bohatej histórie Kolumbie, ktorá sa datuje od roku 1913, kedy bola založená spoločnosť Destileria Colombiana – takmer 180 rokov od prvej zmienky o Dictadorovi ju založil jeden z jeho potomkov. Rodina Parra – Master Blenders rumu Dictador – už tri generácie pretvára svoje rodinné tradície na majstrovské umenie.

V roku 2009 zažil Dictador ,,znovuzrodenie" – pre značku nastal zlomový bod, keď medzinárodní investori pomohli rumu Dictador stať sa jedným z najobľúbenejších a najoceňovanejších kolumbijských rumov na svete. Rumy Hernana Parru boli mnohokrát ocenené na medzinárodných súťažiach vrátane zlatých medailí na World Spirit Awards, San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.

 

Spolupráca, ktorá je prvou vo svete zrejúceho rumu, vytvorí spojenie a odhalí kolumbijský tekutý poklad s kryštálovými umeleckými dielami, ktoré navrhla a vyrobila Lalique.

Táto jedinečná séria majstrovských diel dostala názov Dictador Generations.

Generation Dictador je poctou rodine Parra, producentov kolumbijského rumu, ktorý je dnes v tejto generácii. Na počesť tejto zvláštnej príležitosti vytvoril Hernan Parra, Dictador Master Blender spolu so svojím otcom Dariom Parrom, jedinečnú zmes rumu z jedinečných ročníkov z roku 1976.

Fľaša, ktorú navrhol Lalique, je inšpirovaná magickou a tajomnou krásou karibského mora so svojimi vynikajúcimi odrazmi a upokojujúcimi zvukovými priestormi pláží lemovaných kryštálovo čistou vodou.

Lalique zachytil charatcer tohto prírodného zázraku začlenením vzorov vody do svojho majstrovského diela. Vylepšená čírou a matnou technikou, ktorá je súčasťou "DNA" Lalique, ktorá rozdeľuje svetlo cez kryštálový dekantér a dielo doslova oživuje.

Vďaka spolupráci s Dictadorom rozširuje Lalique svoju zbierku krištáľových fliaš od najunikátnejších alkoholov na svete.

Pre globálnych fajnšmekrov bola 2.2.2021 uvedená na trh prísne obmedzená séria 300 umeleckých diel Dictador Generation.

Za zmienku určite stojí, že fľaša s číslom 0 bola vydražená za 30 000 GBP.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke