Espero Coconut & Rum GBX 40% 0.7L

21,85€

s dph

23,23€

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 99,00 €

Obsah alkoholu: 40 %

Výrobca: Ron Espero

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Dominikánska republika

Katalógové číslo: 61240

Vasco Núnez de Balboa bol španielsky bádateľ, guvernér a dobyvateľ.

V roku 1513 prešiel Panamou z Atlantiku do Tichého oceánu, čím sa stal prvým Európanom, ktorý videl Tichý oceán.

Pojem „espero“ śpanielsky slangový výraz „nádej“ a práve táto nádej na objavovanie nového bola hnacou silou Vasca Núneza de Balboa v novom svete cestovania.

Odcestoval do Nového sveta a po nejakom výskume sa na ostrove Hispaniola usadil (dnes Dominikánska republika) v roku 1500.

V roku 1510 založil v dnešnej Paname osadu Santa María la Antigua del Darién, ktorá bola prvým stálym európskym osídlením na pevnine Ameriky.

Tento tmavý rumový likér kombinuje to najlepšie z mladého melasového dominikánskeho rumu s výdatnými prírodnými tónmi zrelých kokosových orechov.


ROBERTO ODPORÚČA


Ide o jedného zo zástupcov "rumových likérov" aj napriek jeho sile 40%. Jeho charakteristická chuť čestvého kokosu na melasov podklade nesie atribút likéru pre svoju lahodnú sladkú chuť. V chuti bez umelých atribútov je vhodný pre nežné pohlavie alebo pánov, ktorý inkriminujú k sladkým rumom. Napriek chuťovej sladkosti je vhodný na celovečernú degustáciu, pilier pre cocktaily a samozrejme v kuchuni. Je vynikajúcim atribútom pri tvorbe dipov a omáčiek.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke