Spirited Union Panama Rum Reserve Collection No. 1 41,3% 0,7L

34,95€

s dph

Skladom

Zvyčajne posielame do 48 hodín

Doprava zadarmo nad 99,00 €

Obsah alkoholu: 41.30 %

Výrobca: Spirited Union Distillery

Objem: 0.7l

Krajina pôvodu: Holandsko

Katalógové číslo: 8030

Roky predtým ako vznikla značka Spirited Union, jej zakladatelia vybrali rôzne sudy po tropickom starnutom rume s cieľom jedného dňa ich použiť na niečo veľmi špeciálne. Nadšení rozmanitosťou rumu, vytvorili inovatívnu a patentovanú metódu zrenia, ktorá dodáva tomuto ,,single origin rumu“ jedinečnú chuť. Inšpiroval ich efekt, aký na rum mali jemné nuansy botanických látok.

Ide o prvé vydanie Reserve Collection – Panama Rum Reserve Collection No. 1. Je to plný tropický zrelý rum s nádychom sladkého drievka a karamelu. Jeho charakter je pozdvihnutý finálnym botanickým sudovým finišom s dubovými sudmi kultivovanými tinktúrou ugandskej vanilky. To zaisťuje, že tekutina je ,,zaoblená do dokonalosti a elegancie“.

Ako základný rum pre túto prvú edíciu bol starostlivo vybraný tropický starnutý panamský rum (známy svojím upokojujúcim a hodvábnym štýlom) vo veku 2 až 8 rokov. Aby vytvorili hladký chuťový profil, rozhodli sa pre rum z liehovaru Varela Hermanos, založenom v roku 1908, v meste Pesé. Je jedným z mála, v ktorom dodnes používajú melasu vyrobenú z lokálne pestovanej a ručne zbieranej cukrovej trstiny, a to veľmi šetrným spôsobom – nedochádza k vypaľovaniu polí.

V liehovare v Amsterdame sú dubové sudy po bourbone predpripravené špeciálnym spôsobom. Aby do seba ,,nasiakli“ náležitú arómu, niekoľko týždňov sa v nich ,,lúhuje“ vanilková tinktúra. Tá sa následne odstráni a použije pre bežný sortiment značky. Vopred upravené sudy naplnia panamskou zmesou rumov a nechajú odpočívať asi 6 mesiacov. Vznikne tak jemný a rafinovaný ,,botanický záver“.

heureka

Najpredávanejšie produkty na rumovej banke